Vzpomínkový obřad za zvířata zabitá rukou člověka

2. října (každý rok) /2nd October (every year)

18h  - Václavské náměstí /6pm - Wenceslas Square

Remembrance ceremony for all animals killed by human hand

Co je SDHZ?      Pietní shromáždění      Přidejte se      Hospodářská zvířata      Kontakt

Pietní shromáždění

Každý rok 2. října se koná Světový den hospodářských zvířat, při němž uctíme pietní akcí památku miliard obětí tzv. živočišné produkce. Akce se koná na mnoha místech po celém světě a v ČR se odehraje v Brně, v Českých Budějovicích a v Praze (možná, že se ještě přihlásí i další města).

Světový den hospodářských zvířat je pro nás dnem zármutku a vzpomínání všech zvířat, jež jsou vězněna, týrána a zabíjena kvůli společenské poptávce po výrobcích pocházejících z jejich těl.

Celé shromáždění se ponese v duchu uctění památky obětí. Prosíme účastníky, aby se dostavili v seriózně vypadajícím smutečním (černém) oblečení, přinést můžete květiny a svíčky. Organizátoři zajistí pohřební věnec, kytici, svíčky a symbolickou rakev. Vyvěsíme parte, přečteme smuteční proslov pojednávající o počtech usmrcených zvířat a na oběti zavzpomínáme třemi minutami ticha.

 

2. 10. 2014 (čt), 18:00

BRNO

Shromáždění začne v 17 hodin na Náměstí Svobody, poté vyrazí smuteční průvod zapálením svíček a položením věnců uctí památku zvířat u brněnských uzenářství.

Více info na Facebooku

ČESKÉ BUDĚJOVICE

Sraz je v 18 h u sochy Adalberta Lanny (na začátku parku Na Sadech, za přechodem z Lannovy třídy), v 18.30 vyrazí smuteční průvod s rakví přes park Na Sadech a Krajinskou ulicí projde až na náměstí Přemysla Otakara II., kde bude akce zakončena.

Více info na Facebooku

PRAHA

Sejdeme se v 18 h na Václavském náměstí (v prostřední části). O půl hodiny později se pomalým smutečním průvodem přesuneme na Staroměstské náměstí, kde akci v 19 h zakončíme.

Více info na Facebooku

CHYBÍ TU VAŠE MĚSTO? Zorganizujte akci také - pomůžeme vám: Zde je jednoduchý návod, jak na to.

 

Parte (Brno):

parte

Parte (Praha):

parte
Ke stažení:

JPG (82,7KB)

 

 


Minulé ročníky:

2013 (st 2. 10.)

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto

2012 (út 2. 10.)

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto

2011 (so 15. 10.) Součást The 2nd Annual European Conference for Critical Animal Studies in Prague.

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto

2010 (so 2. 10.)

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto


Napsali o nás:

Aktivisté v Praze nesli rakev jako symbol utrpení hospodářských zvířat

Zdroj: Lidové noviny, 2. 10. 2010

PRAHA - Pět desítek aktivistů v černém se v sobotu sešlo na pražském Václavském náměstí, aby upozornilo na krutý život a smrt miliard hospodářských zvířat po celém světě.

celý článek zde

Pokud chcete být pravidelně informováni o dalších akcích za práva zvířat mrkněte zde.

 

2014 Otevři oči | web: Tereza

NAVRCHOLU.cz