Cz/En/Es

Úvod   pochod   News   Podpora   Foto/Video   Kontakt   Odkazy   Fórum   Návštěvní kniha

 

Promítání 

 

Team Veggie Parade ve spolupráci s kavárnou Shakespeare pro vás připravil pravidelné pondělní promítání. 19. dubna akci pořádá ESG Amnesty International.
 

Kde: Kavárna Shakespeare, Krymská 12
Kdy: 19. dubna 2010, 20h

Vstup zdarma!

 

ENGLISH:
WMD: Weapons of Mass Deception (in english only!)

There were two wars in Iraq--a military assault and a media war. The former was well-covered; the latter was not. Until now... Independent filmmaker, Emmy-award winningTV journalist, author and media critic, Danny Schechter turns the cameras on the role of the media. His new film, WMD, is an outspoken assessment of how Pentagon propaganda and media complicity misled the American people, while selling the war to influence international public opinion. Schechter compares and contrasts coverage on a global basis, including exclusive material and insider interviews. WMD is a serious film that exposes the media role--the biggest scandal of our time.

Free entry!

CZECH:
Válka podle médií (pouze v angličtině!)

Namíchej příběhy, emoce a informace! Diváci přestanou přemýšlet a začnou prožívat! Zrodil se "infotainment", zábavný informační obraz našeho světa - v tomto případě irácké války. Britský dokument "Válka o Irák trvala sedm set dvacet hodin. Snažil jsem se sledovat všechny důležité události, snažil jsem se být u všeho. Ale bylo naše zpravodajství objektivní?" uvažuje žurnalista DANNY SCHECHTER. "Vláda prezidenta Bushe využila útoku z 11. září jako záminky pro uskutečnění tajných plánů k invazi do Iráku, které měla připraveny už před tímto datem. Média byla zmobilizována, aby podporovala válku proti teroru. Ameriku zaplavila vlna patriotismu. Televizní moderátoři si připnuli na klopy vlaječky..." takto uvažuje průvodce pořadem, který natočila britská produkční společnost Globalvision. Nejde o objektivní nezaujatou analýzu, ale naopak o vášnivě zaujatý pohled člověk, který události interpretuje svým autorským pohledem. Má pravdu on nebo mediální tým prezidenta Bushe? Uvažujme všechny argumenty a nehledejme jednobarevné odpovědi. O ty vlastně nejde, tento film nás především upozorňuje na možnosti využití a zneužití médií v moderním globalizovaném světě.
 

Trailer:

 

 Na další pondělní večery pro Vás připravujeme:
 

26.4. Earthlings (Pozemšťané)

3.5. Peaceable Kingdom (Království míru)

 

 

 

2010 Veggie Parade | web: Tereza

 

NAVRCHOLU.cz