Cz/En/Es/Ru

Úvod   pochod   News   Podpora   Foto/Video   Kontakt   Odkazy   Fórum   Návštěvní kniha

 

Veggie Parade projde již po šesté ulicemi Prahy! 10.6.2014

 

Praha - 21. června se pražské ulice již po šesté promění průvodem Veggie Parade v ulice plné života a zábavy. Stovky veganů a vegetariánů se sejdou, aby oslavili soucitný životní styl. Cílem průvodu je přiblížit veřejnosti možnosti rostlinného stravování jako cesty ke zdravější a pestřejší životosprávě a působení menšího utrpení nejen pro tzv. "hospodářská zvířata". Průvod bude zakončen ve Stromovce slavností s bohatým doprovodným programem.

Ve Stromovce se nejen účastníci pochodu, ale i návštěvníci mohou těšit na ochutnávky jídel (včetně veganských sýrů nebo zmrzliny), přednášky, prezentace, spousty stánků a pro malé vegánky bude připraven dětský koutek. Slavnost nabídne vše, co souvisí s tímto zdravým a k přírodě šetrným způsobem života bez krutosti. “Pro účast v průvodu není třeba být veganem nebo vegetariánem. Zveme všechny, aby přišli a objevili kouzlo tohoto stále více oblíbeného etického životního stylu.” říká pořadatel Silvestr Vandrovec Špaček.

Pochod plný kostýmů a pokřiků převážně v pozitivním duchu vyrazí po 14. hodině z Václavského náměstí na Staroměstské náměstí, kde bude celý průvod vyfocen. Poté bude průvod pokračovat na Náměstí Republiky, kde proběhne tzv. “freeze”. Po zaznění domluveného signálu účastníci průvodu na tři minuty „zmrznou“ v poloze, ve které se zrovna nachází, ať už si budou zavazovat tkaničku nebo se líbat. „Tato performance má symbolizovat nesvobodu zvířat v intenzivních chovech, odkud podle oficiálních statistik stále pochází zhruba 99 % živočišné produkce,“ uvádí Vandrovec Špaček.

Další z pořadatelů Tereza Vandrovcová říká: „Se zvířaty určenými pro lidskou potravu se v naší společnosti běžně zachází jen s malým ohledem na to, že jde o vnímavé a inteligentní tvory s jedinečnými osobnostmi, srovnatelné se psy a kočkami, se kterými soucítit umíme a vnímáme je jako individuální osobnosti. Málokdo však má zájem či odvahu nahlédnout za zdi jatek.“

Kromě etického rozměru zdůrazňují organizátoři i to, že rostlinná strava je výhodnější z hlediska zdravotního, sociálního i environmentálního. Tereza Vandrovcová k tomu dodává: „Většina lidí v ČR vyrostla s představou, že bez masa a dalších živočišných produktů člověk onemocní nebo rovnou zemře. Přitom ale respektované zdravotnické organizace již dlouho deklarují, že vyvážená vegetariánská a veganská strava je vhodná pro všechna životní období a může být i prevencí řady civilizačních nemocí.“


Kontakt pro média:

Tereza Vandrovcová
Tel.: 777 94 24 11
E-mail: tereza@vandrovcova.cz

 

  

Zpět do NEWS

 

 

 

2014 Veggie Parade | web: Tereza

 

 

NAVRCHOLU.cz