Cz/En/Es/Ru

Úvod   pochod   News   Podpora   Foto/Video   Kontakt   Odkazy   Fórum   Návštěvní kniha

 

Představujeme kapelu Skywalker 18.2.2013

 

Skywalker jsou mladá pětičlenná hardcore-punkrocková kapela z Prahy a Liberce. Historický počátek kapely se datuje někam do druhé poloviny roku 2010, kdy tohle uskupení vzniklo coby pohrobek pražské pop punkové formace Hustler State. Pocit kluků, že pro kýžené osobité vyjádření budou celou věc začít "dělat" jinak, započal období experimentu a hledání zvuku, které přes relativně nejistý začátek s EP "Hic Sunt Leones" (2010) trval ještě minimálně další rok. Během toho ale Skywalker zvládli objet četná místa ČR a zavítat i na Slovensko.
 

V létě roku 2011 potom natáčí a na podzim křtí druhé EP "Arkham". Daleko jistější projev, osobitější zvuk a silnější tématika také nacházejí pozitivnější ohlas a kapela začíná budovat základnu fanoušků. S novým EP se Skywalker vydávají na podzimní šňůru, kdy opět pilně koncertují na mnohých dobře známých i nových místech po celém Československu. EP ovšem reprezentuje také další významný posun v kapele. Textová stránka tvorby se z ryze osobní úrovně posunuje do úrovně často společensky kritické. Na EP se objevují texty pojednávající jednak o zotročování a autocenzuře fungující v lidské mysli, ovšem také o naprostém ignorantství v oblasti ochrany životního prostředí apod.
 

V kapele se většinovým standardem stává veganství, které ji posunuje do mnohem kritičtější, ale i usměrněnější cesty. V roce 2012 tedy začíná práce na novém EP "Babylon". To se kvůli časové náročnosti a preciznosti práce objevuje na internetu až těsně před koncem roku a ve fyzické podobě dokonce až v lednu 2013. Evidentní posun kapely v hledání "sebe sama" se setkává s nebývale pozitivním ohlasem. Kapela se poprvé vyjadřuje v písni "Chicken Matrix" přímo k problematice práv zvířat a jejich systematického vyvražďování, když si na hostování přibírá německou rapovou vegan straight edge formaci Goodfellas Mafia.
 

Už od EP minulého se standardní součástí živých vystoupení staly krátké proslovy na téma veganské stravy, životního stylu bez nutnosti utrpení ostatních, které se přirozeně připojily k jasně protifašistické, protisexistické, protihomofobní a výrazně levicové filosofii kapely. Od leda 2013 kapela na svých koncertech vedle vlastních triček a CD nosičů volně distribuuje materiály Otevři oči s tématikou práv zvířat a snaží se u návštěvníků svých koncertů pozitivní a nenásilnou, leč důkladnou cestou zvýšit zájem o veganství a život bez nutnosti smrti a utrpení jiných.
 

oficialni FB profil: http://www.facebook.com/skywalkerhc
oficialni Bandcamp profil (stahovani hudby za dobrovolnou cenu): http://skywalkerofficial.bandcamp.com
Youtube stream EP "Babylon": https://www.youtube.com/watch?v=m2m6D7mHlWs
Youtube stream singlu "Lost": https://www.youtube.com/watch?v=h8kw88uuPjg
Youtube stream singlu "Fraud": https://www.youtube.com/watch?v=nz84QcHhFZY
 

  


Zpět do NEWS

 

 

 

2013 Veggie Parade | web: Tereza

 

 

NAVRCHOLU.cz