Cz/En/Es/Ru

Úvod   pochod   News   Podpora   Foto/Video   Kontakt   Odkazy   Fórum   Návštěvní kniha

 

Říjen – Veggie měsíc 25.9.2012

 

Cílem „Veggie měsíce“ je oslavit vegetariánství a veganství jako zdravý životní styl a jako cestu k záchraně životů a zmírnění utrpení zvířat; propagovat práva zvířat, tedy např. ukončení pokusů na zvířatech, eliminaci kožešinového průmyslu či „zábav“ jako cirkusy, býčí zápasy aj.; upozornit třeba i na fakt, že když bychom se všichni stali vegetariány, zmizel by ze světa hladomor.

Říjen jako měsíc vegetariánství a veganství je vymezen dvěma svátky: Světovým dnem vegetariánství, který připadá na 1. 10., a Světovým dnem veganství, který se slaví 1. 11. Byli bychom velice rádi, kdyby se zejména v těchto dnech podařilo uskutečnit akce v celostátním měřítku, tedy ve všech krajských městech České republiky.

V rozmezí svátků vegetariánství a veganství pak jsou i některé další významné dny, o nichž dále. Pozornost bychom chtěli zaměřit hlavně na řetěz přednášek (případně promítání atd.) po tolika městech ČR, kolik jen bude možné. Je ale především na vás, jakou formu a intenzitu si pro svou část aktivit zvolíte (rozhodnete-li se k Veggie měsíci přidat).

Jak se připojit? - uspořádejte během října jakoukoli akci s tematikou veg*ství nebo práv zvířat; - dejte nám o tom vědět (na e-mail mesic.info@veggie-parade.cz nebo tel. 777 238 480).

 

PRŮBĚŽNĚ AKTUALIZOVANÝ PROGRAM NALEZNETE NA WEBU WWW.VEGGIEMESIC.NET
 

  

Zpět do NEWS

 

 

 

2012 Veggie Parade | web: Tereza

 

 

NAVRCHOLU.cz