Cz/En/Es/Ru

Úvod   pochod   News   Podpora   Foto/Video   Kontakt   Odkazy   Fórum   Návštěvní kniha

 

Zapojte se do kampaně proti klamavé reklamě 20.7.2012

 

Zdroj: CIWF

 

Organizace Compassion in World Farming (CIWF) rozjela kampaň proti klamavé reklamě na živočišné produkty v Evropě. Mnohé etikety na potravinách živočišného původu totiž podle zástupců CIWF cíleně vyvolávají dojem, že pochází od zvířat, která byla chována v dobrých podmínkách, ačkoliv pochází z hal průmyslových velkochovů (kde jsou omezována v pohybu, mrzačena, uměle množena, předčasně odstavována atd. viz tento odkaz).

Více než 80 % hospodářských zvířat v EU (v ČR je toto procento ještě vyšší) je chováno právě v těchto velkochovech. K nehumánnímu zacházení se zvířaty však dochází za zavřenými dveřmi, mimo zraky veřejnosti.

Zákazníci by přitom měli mít právo se rozhodovat informovaně i podle toho, jaký život prožila zvířata, jejichž produkty konzumují. V současné době je veřejnost klamána a ukolébána pocitem, že zvířata prožívají vesnickou idylku pod širým nebem. Stačí si vzít třeba obal od vajíček a srovnat obrázky slepic na louce s realitou klecových chovů nebo krávu Milku na mléčné čokoladě se skutečnou dojnicí.

Chcete-li se aktivně zapojit do této kampaně, pořizujte fotografie takových produktů nebo plakátů (např. na řeznictví) a posílejte je skrze tento on-line formulář.

 

 

Zdroj:  http://www.ciwf.org.uk/what_we_do/labelling
 

 

Zpět do NEWS

 

 

 

2012 Veggie Parade | web: Tereza

 

 

NAVRCHOLU.cz