Hlasování: Jak by se mělo komunikovat stanovisko občanského sdružení/organizace?
Jednotně, s diskuzí především a hlavně vnitřně
Jednotně, ale s diskuzí klidně i veřejně
Jednotně jen v některých případech, v jiných je možné dle názorů členů nebo skupin členů
Je mi to jedno, je to čistě jejich věc
Nevím, nemohu se rozhodnout
[Ukázat výsledky]
Pozn.: Toto je veřejné hlasování; všichni uživatelé budou vidět, jak kdo hlasuje.
Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Veřejná nebo vnitřní diskuze?
Franta Offline
Uživatel
*

Připojen(a): Jun 12
Příspěvek: #1
Veřejná nebo vnitřní diskuze?
Chápu komunikaci (relativně) jednotného (tedy v daném seskupení většinového) názoru při žádosti/prosbě třeba při demonstraci/happeningu, ale odmítat o tom podrobnějc diskutovat mimo zavřenejch dveří (a o důvodech) i navenek ne:
https://www.facebook.com/events/282991045147092/

A už vůbec nechápu, co by mělo být špatného na:
"Ve výsledku to funguje tak, že část lidí ze skupiny může dělat jeden typ akcí, jiná část jiný typ akcí, jako to už několik let funguje při akcích ke kaprům na vánoce, kdy děláme minimálně dva, někdy i tři typy akcí. Takže to k reprezentativnosti toho, když se někdo podepíše za OO - jsme prostě rozrůznění v názorech a myslím, že to dosud funguje."
6. 10. 2012 17:38
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Bára Offline
Člen Veggie Parade

Připojen(a): Oct 09
Příspěvek: #2
RE: Veřejná nebo vnitřní diskuze?
Franto, díky, ale nevím, nakolik může nějaké stanovisko lidí z vnějšku ovlivnit to, jak bude fungovat nějaká skupina. Ta si každá musí najít nějaký způsob, jak spolu členové budou vycházet i přes rozdílné názory, a pokud to nedokáže, tak podpora z vnějšku je fajn ale asi to neslepí. Nicméně díky.
6. 10. 2012 19:30
Franta Offline
Uživatel
*

Příspěvek: #3
Možná jsme se nepochopili. Já jen nechápu, že je v případě některých, a právě konkrétně takto zaměřených uskupení, nutné toto řešit pouze za zavřenými dveřmi, a trvat na jednotném venkovním názoru, jako kdyby to byla politická strana, která stojí o koalici, a tak dělá kompromisy, v rámci většinového názoru (někdy ostatně spíš i jen pro svoje kšefty, než pro cokoliv jiného).
Ten můj druhý odstavec je to, v čem nevidím žádný problém. Otevři oči (ty ovšem nemají diskuzní fóra, a Facebook nepeču) v praxi, zdá se, to stejně dělají, ale navenek někteří tlačí jakýsi jednotný názor, který si chtějí upéct doma. A patrně nejsou jediní. A já se tedy v rámci diskuze ptám: Proč, a k čemu je dobrý? A především alespoň, k čemu je dobré ho péct doma, bez širší komunikace ven, i třeba od jednotlivých členů? Nic (by) to ostatně ani neříkalo o tom, že taková diskuze něco nebo někoho ovlivní, jde především o výměnu názorů.

Částečně to ovšem dává odpověď na otázku, proč je scéna právě v tomto tady tak roztříštěná...
6. 10. 2012 21:26
Sisa Offline
Admin

Připojen(a): Feb 10
Příspěvek: #4
Pro mě je důležité, abychom vystupovali čitelně. Nejdřív musíme mít jasno v tom, co vlastně hlásáme, až pak se k nám může někdo přidávat, ne? Zrovna teď jsem nevěřícně zíral na veřejnou názorovou šavlovačku tří členů OO na facebooku, která by mi jako civilistovi přišla dost diskreditující.

Proto myslím, že by jménem sdružení měli veřejně vystupovat ideálně jen pověření mluvčí, kteří tak budou tlumočit výhradně názory sdružení, na kterých se předtím jeho členové a členky uspokojivě dohodli (nesmí samozřejmě jít o diktaturu mluvčích).

Pokud chce kdokoli prezentovat své názory, ať tak činí. Pokud chce mluvit za všechny členy nějakého kolektivu, ať tak činí. Ale plést si to je k těm ostatním členům neuctivé.
9. 10. 2012 12:18
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Marek Offline
Člen Veggie Parade

Připojen(a): Nov 10
Příspěvek: #5
Ano, měli bychom být čitelní a mít jasno v tom, co hlásáme. Tzn. měli bychom mít jasno v základních ideových východiscích a v základních cílech našeho snažení, které nás spojují a které dávají obrys našemu sdružení. Z tohoto důvodu by jistě nebylo vhodné, kdyby nějaký člen Otevři oči např. veřejně zpochybňoval veganství s tím, že je extrémní a "ty kravičky to přece nebolí".

Pak jsou ale určité otázky, které nepatří k těmto zásadním východiskům, k nimž sdružení samo o sobě žádný postoj nemá a postoje jednotlivých členů se různí (např. otázka, zda je lepší dělat akce více či méně kontroverzní). Zde nevidím sebemenší důvod, proč by se o takových otázkách nemohlo diskutovat i vně sdružení či proč by se nemohla existence názorových odlišností v těchto otázkách vně sdružení konstatovat (samozřejmě s respektem k odlišným názorům, bez vzájemného napadání a osočování). Snaha předstírat absolutní názorovou jednotu ve všech otázkách by z nás udělala více sektu než zdravé občanské sdružení.

Příspěvek na FB, který dal podnět k této diskuzi, považuji za velmi nešťastný, což jsem jeho autorovi též osobně sdělil.
9. 10. 2012 16:10
Franta Offline
Uživatel
*

Příspěvek: #6
Marek to napsal ještě podrobněji, i za mě, díky Idea

Btw, proč jsem sám nehlasoval ve vlastní anketě? Protože po kliknutí na "Hlasujte!":

Ke shlédnutí této stránky nemáte oprávnění. Může to být z několika následujících důvodů:
Váš uživatelský účet byl buď pozastaven, nebo jste byl(a) vyloučen z přístupu k tomuto zdroji.
Ke shlédnutí této stránky nemáte oprávnění. Třeba se pokoučité shlédnout něco, co byste neměl(a)? Podívejte se na pravidla bulletin boardu, zda k této akci máte oprávnění.
Váš účet stále ještě čeká na aktivaci, nebo povolení moderátora. (Znovu odeslat aktivační kód)
Na tuto stránku jste přistoupili přímo, to jest místo toho, abyste využili příslušný odkaz nebo formulář.

Rolleyes

Asi jsem zlobil Angel
10. 10. 2012 12:32
Bára Offline
Člen Veggie Parade

Příspěvek: #7
(10. 10. 2012 12:32)Franta napsal(a):  Asi jsem zlobil Angel

Spíše je hlasování v nastavení umožněno jen členům, si myslím.
10. 10. 2012 16:18
Sisa Offline
Admin

Příspěvek: #8
Na tom novým webu bychom mohli udělat na tohle nějakou přehlednou sekci Stanoviska, co myslíte? Ať v tom máme jasno a žádný drama.. Ale to asi nechme na schůzku...
12. 10. 2012 00:50
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Tereza Offline
Admin

Příspěvek: #9
(10. 10. 2012 16:18)Bára napsal(a):  

tak tak, Frantu bych nebanovala uz pro jeho mnohaletou mentalni i materialni podporu Veggie Parade Smile Anketu jsem nezakládala, tak nevím, jaké má oprávnění. Moc nechápu její vyznam, ale proč ne...
12. 10. 2012 00:54
Franta Offline
Uživatel
*

Příspěvek: #10
(12. 10. 2012 00:54)Tereza napsal(a):  

tak tak, Frantu bych nebanovala uz pro jeho mnohaletou mentalni i materialni podporu Veggie Parade Smile Anketu jsem nezakládala, tak nevím, jaké má oprávnění. Moc nechápu její vyznam, ale proč ne...

Ahoj.

"Myslím na vás, těším se na vás, a vy už víte, že i mimo čtvrtek Máte slovo Big Grin" Materiálně se zabezpečujete především sami jsem koukal, Vaší neúnavnou terénní i jinou prací, v čemž, i když se budu opakovat, máte můj obdiv a držení palců Idea

Klidně mě zabanujte, tu anketu jsem zakládal já při zřízení nového vlákna. Takže pokud je tak blbě zvolená... Tongue

Každopádně si nejsem vědom, že bych tam cokoliv zaškrtával ohledně nemožnosti hlasovat komukoliv - chtěl jsem to tak jako tak naopak. Takže co jsem naopak zaškrtnul, tak je to ta "veřejnost". Ale to, jako i jiný nastavení, asi může někdo jako admin vypnout, nebo jí vůbec zrušit. Stejně to byl jen pokus, zatím tu žádná anketa nebyla...
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 12. 10. 2012 16:53 od Franta.)
12. 10. 2012 16:52
Tereza Offline
Admin

Příspěvek: #11
No už alespoň začínám chápat, o co jde Smile

Jenom upřesním, že v minulém roce došlo ke sloučení, takže iniciativa Veggie Parade nyní spadá pod o.s. Otevři oči. Takže není pravda, že by OO nemělo diskuzní fórum, jenom ho má taky tadySmile
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 14. 10. 2012 12:34 od Tereza.)
14. 10. 2012 12:34
Franta Offline
Uživatel
*

Příspěvek: #12
(14. 10. 2012 12:34)Tereza napsal(a):  No už alespoň začínám chápat, o co jde Smile

Jenom upřesním, že v minulém roce došlo ke sloučení, takže iniciativa Veggie Parade nyní spadá pod o.s. Otevři oči. Takže není pravda, že by OO nemělo diskuzní fórum, jenom ho má taky tadySmile

Ano, to jsem později pochopil, i ze stránek Cool
14. 10. 2012 21:14
Sisa Offline
Admin

Příspěvek: #13

Haluz nějaká, nastavený a povolený je i pro ankety i pro uživatele všechno zdánlivě jak se patří, takže kdoví co je to za schválnost.. Huh
15. 10. 2012 02:34
Franta Offline
Uživatel
*

Příspěvek: #14
(15. 10. 2012 02:34)Sisa napsal(a):  

Haluz nějaká, nastavený a povolený je i pro ankety i pro uživatele všechno zdánlivě jak se patří, takže kdoví co je to za schválnost.. Huh

Chybiček je tu víc (viz Návštěvní kniha). Teoreticky to může bejt nějakej bug (i když bych o tom pochyboval), takže, pokud pravidelně/nepravidelně (děláno) není, bych zkusil aktualizovat verzi MyBB na aktuální stable (1.6.8). Ale ta je už z května, a ani v ní ( http://dev.mybb.com/versions/44 ), ani v předchozích 1.6.x..., jsem si opravený chyby v těchto směrech nevšimnul.

Co by mě ovšem překvapilo (pokud to tak je - nemám čas teď studovat podrobně dokumentaci), pokud by admini fóra neměli možnost podívat se do nějakýho logu, cožeto ten uživatel kde přesně zkouší, a v tomto případě jakej důvod z těch všech:

1. Váš uživatelský účet byl buď pozastaven, nebo jste byl(a) vyloučen z přístupu k tomuto zdroji.
2. Ke shlédnutí této stránky nemáte oprávnění. Třeba se pokoučité shlédnout něco, co byste neměl(a)? Podívejte se na pravidla bulletin boardu, zda k této akci máte oprávnění.
3. Váš účet stále ještě čeká na aktivaci, nebo povolení moderátora. (Znovu odeslat aktivační kód)
4. Na tuto stránku jste přistoupili přímo, to jest místo toho, abyste využili příslušný odkaz nebo formulář.

nebo ještě jinej, to je (3. a 4. to není), a to podrobně.

No, jsou věci mezi IT nebem a zemí...
15. 10. 2012 06:47
Sisa Offline
Admin

Příspěvek: #15
Franta: Nepoužíváš jiný vzhled fóra? To by mohla být příčina..
17. 10. 2012 22:22
Franta Offline
Uživatel
*

Příspěvek: #16
(17. 10. 2012 22:22)Sisa napsal(a):  Franta: Nepoužíváš jiný vzhled fóra? To by mohla být příčina..

Ne, to zůstalo přednastavený (zelenočernošedivý).
18. 10. 2012 18:48
Odpovědět 

Skok na fórum:

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)