Odpovědět 
 
Hodnocení tématu:
  • 0 Hlasů - 0 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tisková zpráva Veggie Parade 2012
Sisa Offline
Admin
*****

Příspěvků: 1 005
Připojen(a): Feb 10
Příspěvek: #1
Star Tisková zpráva Veggie Parade 2012
Takto vypadá tiskovka k tomuto ročníku. Pokud máte možnost ji zveřejnit - ať v Blesku, či na blogísku - budeme rádi.

Též ke stažení ve Wordu (pod textem).

Veggie Parade napsal(a):Stovky ochránců zvířat projdou centrem Prahy

V různorodých maskách, vybaveni hudebními nástroji a transparenty se za doprovodu hudby tuto sobotu vydají do ulic Prahy aktivisté za práva zvířat a příznivci rostlinné stravy. Jejich cílem bude oslavit veganství a vegetariánství, které dle jejich názoru znamenají méně utrpení pro tzv. hospodářská zvířata. Akce s názvem Veggie Parade, jejíž tradice již zakořenila v mnoha světových metropolích, se letos bude v Praze konat již počtvrté.

Jak uvedla jedna z pořadatelů Tereza Vandrovcová, „se zvířaty určenými pro lidskou potravu se v naší společnosti běžně zachází jen s malým ohledem na to, že jde o vnímavé a inteligentní tvory s jedinečnými osobnostmi, srovnatelné se psy a kočkami, se kterými soucítit umíme a vnímáme je jako individuální osobnosti. Málokdo však má zájem či odvahu nahlédnout za zdi jatek.“ Své zastánce v průvodu však budou mít i zmiňovaní mazlíčci. Součástí letošní Veggie Parade bude totiž také demonstrace FAIR PLAY, protestující proti krutému vybíjení toulavých zvířat v souvislosti s fotbalovým mistrovstvím na Ukrajině.

Samotný pochod vyrazí v půl třetí z náměstí Míru přes magistrálu a Václavské náměstí až na náměstí Republiky. Zde se průvod na půl hodiny zastaví a proběhne tzv. freeze. Po zaznění domluveného signálu účastníci průvodu na tři minuty „zmrznou“ v poloze, ve které se zrovna nachází, ať už si budou zavazovat tkaničku, nebo se líbat. „Toto zmrznutí symbolizuje nesvobodu zvířat v intenzivních chovech, odkud podle statistik ministerstva zemědělství stále pochází zhruba 99 % živočišné produkce,“ říká další z pořadatelů akce Silvestr Špaček. V rámci této hromadné performance budou na náměstí mezi účastníky rozmístěna velkoformátová řeznická bourací schémata vytvořená z kreseb lidských aktů v životní velikosti. Ty mají „zpochybňovat současné vnímání zvířat jako výrobního materiálu, poukázat na podobnost lidí s ostatními druhy a inspirovat k soucitnému postoji,“ dodává Špaček.

Kromě etického rozměru zdůrazňují organizátoři i to, že rostlinná strava je výhodná z hlediska zdravotního, sociálního i environmentálního. Vandrovcová k tomu dodává: „většina lidí v ČR vyrostla s představou, že bez masa a dalších živočišných produktů člověk onemocní nebo rovnou zemře. Přitom ale respektované zdravotnické organizace již dlouho deklarují, že vegetariánská a dobře rozvržená veganská strava je vhodná pro všechna životní období a může být i prevencí řady civilizačních nemocí.“

Z náměstí Republiky průvod zamíří přes řeku do Stromovky, kde bude odpoledne pokračovat zábavní program, hudba, workshopy, přednášky, ochutnávky jídel a pro malé vegetariány i dětský koutek. Večer mohou neúnavní účastníci zamířit na afterparty do klubu Cross, kde zazní pestrá paleta žánrů od reggae přes koncerty HC kapel až po elektronické styly jako dubstep či d’n’b.

Více info na http://veggie-parade.cz/pochod.htm

- - - - -

Kontakty pro média:

PhDr. Tereza Vandrovcová
777 942 411
tereza@vandrovcova.cz

MgA. Silvestr Špaček
776 367 920
silvestr.spacek@gmail.com


Přiložené soubory
.doc  TZ_Veggie_Parade_2012.doc (Velikost: 16 KB / Stažení: 7)
6. 6. 2012 18:07
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Odpovědět 


Skok na fórum:


Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)