Odpovědět 

Hodnocení tématu:
  • 1 Hlasů - 5 Průměr
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Recepty
Pata Offline
Uživatel
*

Připojen(a): Jul 10
Příspěvek: #1
Recepty
Ahoj lidi, napadlo mě, že bychom si mohli vyměnit své nejoblíbenější recepty.

Já vím, že receptů je plný internet, ale já mám na mysli opravdu ty nejchutnější vychytávky, které uvaříme v neděli, když má přijít na návštěvu maminka a podobně Smile Nebo něco, čím ohromíme kamarády na sobotní grilovačce.

Přispěji alespoň tou poslední možností (není to můj recept, ale z nyxu, ovšem delikatesní)

Grilované sojové plátky
Sojové plátky uvařit v zeleninovém bujonu, vymačkat a pak na 2 dny naložit (olivový olej + grilovací koření, ještě můžeme dát trochu jablečnýho nebo vinnýho octa, potřít hořčicí, naložit s česnekem, do sojovky s cibulí...) a hodit na grill.
Já to dal do housky s nakrájeným bílým zelím a rajčaty, ale dobré je to určitě i jednoduše s chlebem.
21. 7. 2010 08:03
Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
yyugh Offline
Člen Veggie Parade

Připojen(a): Oct 09
Příspěvek: #2
RE: Recepty
(21. 7. 2010 08:03)Pata napsal(a):  Ahoj lidi, napadlo mě, že bychom si mohli vyměnit své nejoblíbenější recepty.

Já vím, že receptů je plný internet, ale já mám na mysli opravdu ty nejchutnější vychytávky, které uvaříme v neděli, když má přijít na návštěvu maminka a podobně Smile Nebo něco, čím ohromíme kamarády na sobotní grilovačce.

Přispěji alespoň tou poslední možností (není to můj recept, ale z nyxu, ovšem delikatesní)

Grilované sojové plátky
Sojové plátky uvařit v zeleninovém bujonu, vymačkat a pak na 2 dny naložit (olivový olej + grilovací koření, ještě můžeme dát trochu jablečnýho nebo vinnýho octa, potřít hořčicí, naložit s česnekem, do sojovky s cibulí...) a hodit na grill.
Já to dal do housky s nakrájeným bílým zelím a rajčaty, ale dobré je to určitě i jednoduše s chlebem.

díky ... nějaký sojogrillplátky jsem měla na mighty a taky neměli chybu ... celozrnná houska, rajčatová salsa, bílé zelí a mezi tím tyto plátky.
22. 7. 2010 14:10
Sisa Offline
Admin

Připojen(a): Feb 10
Příspěvek: #3
Ahooj Pato, díky za dobrotu, určitě to vyzkoušim Smile

Moje (jediná - nejsem zrovna velkej kuchař...) specialita je krémová povidlová omáčka, která vznikne tak,
když už doma neni nic, čim ochutit mraženou zeleninku na pánvi... Big Grin

Takžže: do mističky nalejeme sojový mlíko (tak asi 150-200 ml?), ve kterém vidličkou rozklektáme
cca 2-3 pol. lžíce švestkových povidel; pokud možno úplně, i když mně se to úplně nikdy nepovedlo.
Tuhle šlichtu barvy kravičky Mirky, pokud by se teda dlouho nekoupala, pak hrcneme na pánev
na již trochu opraženou trochu podušenou Ňákoumraženou™ zeleninu a dochutíme oreganem
(a čímkoli jiným podle chuti, ale bez něj by to nebylo Originál Dr. Sísa).
A určitě by se v tom neztratili nějaký kešu voříšci!

Těším se na další tipy!
(Tento příspěvek byl naposledy změněn: 22. 7. 2010 16:29 od Sisa.)
22. 7. 2010 16:28
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Tereza Offline
Admin

Příspěvek: #4
(22. 7. 2010 16:28)Sisa napsal(a):  ...2-3 pol. lžíce švestkových povidel; pokud možno úplně, i když mně se to úplně nikdy nepovedlo.Tuhle šlichtu barvy kravičky Mirky, pokud by se teda dlouho nekoupala, pak hrcneme na pánev
na již trochu opraženou trochu podušenou Ňákoumraženou™ zeleninu...

To je jako zelenina na sladko? Nechci to nějak zpochybňovat, jen mě nic takového nikdy ani ve snu nenapadlo Smile

No a když už jsme v tom sladkém mámení, tak ...

VEGANSKÉ PALAČINKY (NA SEVEROAMERICKÝ ZPŮSOB)
1 hrnek hladké mouky, 1 lžíce cukru, 2 lžíce kypřícího prášku (cca 1 pytlíček), špetka soli, 1 hrnek sojového mléka, 2 lžíce rostlinného oleje, javorový nebo agáve sirup (ovoce).
Nejprve smícháme suché suroviny, poté ke směsi přidáme olej a sojové mléko (nejvýhodnější je použít sušené sojové mléko Zajíc - 6 lžiček na 1 hrnek) a pečlivě promícháme, aby ve směsi nebyly hrudky. Pánev s rovným dnem (nejlépe titanovou či teflonovou) rozpálíme na střední žár, naběračkou nabereme směs a nalijeme do prostředku pánve tak, aby měla palačinka cca 10cm v průměru. Po dvou minutách palačinku podebereme, otočíme a dvě minuty opékáme z druhé strany. Hotové palačinky klademe na talíř a přikrýváme druhým talířem, aby do konce pečení nevychladly. Podáváme přelité javorovým či agáve sirupem. Možno doplnit ovocem dle sezóny (jahody, banány, borůvky - ty můžeme přidat i přímo do směsi před opékáním).

[Obrázky: palacinky.jpg]
22. 7. 2010 17:15
Navštívit uživatelův web Vyhledat všechny příspěvky tohoto uživatele Odpovědět s citací příspěvku
Sisa Offline
Admin

Připojen(a): Feb 10
Příspěvek: #5
(22. 7. 2010 17:15)Tereza napsal(a):  To je jako zelenina na sladko? Nechci to nějak zpochybňovat, jen mě nic takového nikdy ani ve snu nenapadlo Smile

No jistě Smile Ještě je potřeba to nechat na tý pánvi trochu zatáhnout, aby se z toho mlíka stala spíš trochu kašička, možno i přisypat trochu mouky, ale pak je potřeba to povařit (prejSmile)

Jo a podáváme s rejží s rozinkama Wink
22. 7. 2010 17:33
Bára Offline
Člen Veggie Parade

Příspěvek: #6
Miluju komentovaný recepty, dobrej Sísa Smile))
Terčo: Já jsem zas v Německu dostala bramboráky s meruňkovo-švestkovou přesnídávkou, fakt by mě nenapadlo to zkombinovat, ale bylo to úžasný! Stejně jako v Govindě "nouzovka" kari rýže splácaná s jablko-švestkovým čatní Smile
Já mám nejradši halušky se zelím a osmaženým tofu, ale jedu z haluškový směsi, takže můj recept najdete na krabici Smile
22. 7. 2010 20:33
yyugh Offline
Člen Veggie Parade

Příspěvek: #7
(22. 7. 2010 20:33)Bára napsal(a):  Miluju komentovaný recepty, dobrej Sísa Smile))
Terčo: Já jsem zas v Německu dostala bramboráky s meruňkovo-švestkovou přesnídávkou, fakt by mě nenapadlo to zkombinovat, ale bylo to úžasný! Stejně jako v Govindě "nouzovka" kari rýže splácaná s jablko-švestkovým čatní Smile
Já mám nejradši halušky se zelím a osmaženým tofu, ale jedu z haluškový směsi, takže můj recept najdete na krabici Smile

... pozor na to, většinou se v těchto směsích objevuje látka E304 - Estery mastných kyselim s kyselinou askorbovou ( askorbyl palmitát ), který může být živočišného původu.
Obsahují ho např. výrobky:
Bramborové knedlíky (Vitana, a.s.)
Mammita Bramborové halušky
Halušky (Natura a.s.)
Mammita - bramborové knedlíky
25. 7. 2010 11:55
Bára Offline
Člen Veggie Parade

Příspěvek: #8
Aha aha, já kupuju bio haluškovou směs (nějak lipeta, lupeta či co) a tam žádné éčko, aspon ted myslím, není.
Jinak mám ráda taky tu směs na bramborové knedlíky, dělají se z toho úžasné bramborové placky (prostě zadělat těsto podobně jako na knedlík, jen přidat trochu mouky, a pak píct v troubě nebo na pánvi), ale myslím že tam taky éčko není.
26. 7. 2010 11:24
yyugh Offline
Člen Veggie Parade

Příspěvek: #9
(26. 7. 2010 11:24)Bára napsal(a):  Aha aha, já kupuju bio haluškovou směs (nějak lipeta, lupeta či co) a tam žádné éčko, aspon ted myslím, není.
Jinak mám ráda taky tu směs na bramborové knedlíky, dělají se z toho úžasné bramborové placky (prostě zadělat těsto podobně jako na knedlík, jen přidat trochu mouky, a pak píct v troubě nebo na pánvi), ale myslím že tam taky éčko není.
... jestliže je to bio, tak éčko by tam být nemělo Wink
26. 7. 2010 12:47
Bára Offline
Člen Veggie Parade

Příspěvek: #10
Pokud je výrobek označen bio, tak tam nesmí být žádné éčko? (Resp. žádná ingredience označená jako É)?
26. 7. 2010 20:28
yyugh Offline
Člen Veggie Parade

Příspěvek: #11
(26. 7. 2010 20:28)Bára napsal(a):  Pokud je výrobek označen bio, tak tam nesmí být žádné éčko? (Resp. žádná ingredience označená jako É)?

nesmí obsahovat žádné emulgátory, siřidla, barviva, umělá sladidla ... takže v podstatě ano, nesmí obsahovat žádné umělé aditiva
http://www.hnutiduha.cz/bio/?novinari
31. 7. 2010 15:54
Tereza Offline
Admin

Příspěvek: #12
(21. 7. 2010 08:03)Pata napsal(a):  Grilované sojové plátky

Pato, děkujeme moc za recept. Teď o veggie vikendu jsme podle něj grilovali a všichni si to mooooc pochvalovaliSmile

Jen jsme to nenakládali dva dny (jen dvě hodiny) - ale i tak to bylo něco.

Foto zde:
http://www.facebook.com/photo.php?pid=15...1418613766

Smile
11. 9. 2010 15:58
Alexandr999 Offline
Uživatel
*

Připojen(a): Jul 18
Příspěvek: #13
ahoj, chtěl bych se zeptat: přítelkyně je veganka, já ještě ne, ale rád jím zdravě a pečuju o své zdraví. Přítelkyně se teď stěhuje do mého bytu a chce měnit kompletní vybavení kuchyně, například dřevěné vařečky do kuchyně za
tyto bambusové, mění klasické talíře za ty kameninové atd. Prý, že je to zdravější...Máte s tím někdo zkušenost?
31. 7. 2018 19:45
Odpovědět 

Skok na fórum:

Uživatel(é) prohlížející si toto téma: 1 Host(é)