VP Forum
Návrhy na transparenty, hesla, písničky... - Verze k tisku

+- VP Forum (http://veggie-parade.cz/forum)
+-- Fórum: Pro návštěvníky (/forumdisplay.php?fid=91)
+--- Fórum: Veggie Parade -historie (/forumdisplay.php?fid=92)
+--- Téma: Návrhy na transparenty, hesla, písničky... (/showthread.php?tid=3875)

1 2 3

Návrhy na transparenty, hesla, písničky... - Sisa - 9. 5. 2012 17:06

žádná myšlenka není dost špatná!! Wink

(nejnovější příspěvky nyní najdete na druhé straně)

RE: Návrhy na transparenty, hesla, písničky... - Tereza - 9. 5. 2012 17:32

pro inspiraci pár osvědčených Smile
Kočka, pes i kráva, mají svoje práva.
Po zvířecí svobodě, chceme tofu v hospodě.

(aneb preferujeme pozitivní vyznění a snažíme se vyhýbat heslům typu "Maso je vražda" apod.)

RE: Návrhy na transparenty, hesla, písničky... - xVEGANx - 10. 5. 2012 23:32

Nikdy jsem na verše či básně nebyl, tak mě prosím omluvte...

Síla skrze soucit – poznejte ten pocit
Láska, mír a soucit – poznejte ten pocit
Kožich, testy, železné klece – takhle nikdo žíti nechce
Mléko je bolest kraví mámy – kdo souhlasí ať jde s námi
Sele, kůzle, telátko jsou jako lidské děťátko

RE: Návrhy na transparenty, hesla, písničky... - katie12 - 11. 5. 2012 11:49

taky mám nějaká hesla, ale nevím no:

není lásky na světě bez přitulení zvířete / bez jediného zvířete .... tady by to chtělo asi rozbor, koho co zaujme víc Big Grin
zaplň si svůj žaludek bez mučení zvířátek
všem pevného zdraví bez živočišné stravy
zažijte ten pocit, když sdílíte soucit

nakonec jsem trochu adaptovala poslední od xveganax, které se mi moc líbilo:
pro sele, kůzle, telátka chceme práva děťátka

RE: Návrhy na transparenty, hesla, písničky... - katie12 - 11. 5. 2012 12:08

asi heslo jako: mléko ve tvé skleničce je tele na tvé vidličce ... se moc hodit nebude co

RE: Návrhy na transparenty, hesla, písničky... - Bára - 11. 5. 2012 19:54

Líbí se mi "pro sele, kůzle, telátka chceme práva děťátka", ale myslím, že na skandování to je moc komplikované - myslím že by věta měla být strukturou jednoduchá, přecejenom při stohlavém skandování lze při poslechu hodně zaměnit (práva děťátka - pravá děťátka? - a už to nedává smysl a posluchač větu ztratí). Na transparent je to taky dlouhé... Brainstormujme Smile

RE: Návrhy na transparenty, hesla, písničky... - xVEGANx - 11. 5. 2012 20:52

Chtělo by to něco úderného, aby si lidé nemysleli, že jsme jen pošuci, kteří si udělali výlet a při té příležitosti si pořvou nějaká hesla. Budu si doma dělat transparent a chci na něj dát "Doj si svoji mámu"

RE: Návrhy na transparenty, hesla, písničky... - katie12 - 13. 5. 2012 16:56

ono mi pak i došlo, že co jsem vymyslela jsou vesměs veganská hesla, vegetariány to zahrne až po úpravě. To se na tuhle akci nehodí už vůbec.
S tou úderností souhlasím, "doj si svoji mámu" je trefné, jen bych se bála, že to kolemjdoucí odradí a budou to brát jak jinak než útočně. Když si představím, že by moje máti potkala takovou ceduli, nikdy by jí nedošlo, jak je to myšleno. Je mi jasný, že se jim nezavděčíme, ať půjdeme s "láskou, mírem a soucitem..." nebo podojením své matky, vždycky si najdou nějaká negativa. ale jestli to máme brát my s nadhledem a ladit to pozitivně, pak bych to zjemnila, minimálně na maminku Big Grin vtip Big Grin

RE: Návrhy na transparenty, hesla, písničky... - Tereza - 13. 5. 2012 19:16

Veggie Parade je hlavně oslava, přehlídka, streetparty atd... proto bych úderné pokřiky nechala spíše na demonstrace, které se konají ve zbytku roku (den hospodářských/laboratorních zvířat, demo proti kaprům, kožešinám atd.)

Nicméně "doj si svojí mámu" mi příjde spíše vtipné než útočné, ale asi opravdu záleží, jak se to podá - třeba na transparentu s nějakým animákovým teletem, které se zlobí by to bylo myslím super, ale jako pokřik bych to nevyvolávala... Jak píše Katie, nechceme kolemjdoucí děsitSmile

RE: Návrhy na transparenty, hesla, písničky... - xVEGANx - 13. 5. 2012 22:57

Vyděsí "lidi" transparent: "Jedli by jste lidská vajíčka?"

RE: Návrhy na transparenty, hesla, písničky... - Tereza - 13. 5. 2012 23:33

(13. 5. 2012 22:57)xVEGANx napsal(a):  Vyděsí "lidi" transparent: "Jedli by jste lidská vajíčka?"

já bych řekla, že dost Big Grin

RE: Návrhy na transparenty, hesla, písničky... - xVEGANx - 14. 5. 2012 06:54

(13. 5. 2012 23:33)Tereza napsal(a):  
(13. 5. 2012 22:57)xVEGANx napsal(a):  Vyděsí "lidi" transparent: "Jedli by jste lidská vajíčka?"

já bych řekla, že dost Big Grin

A to asi nechceme, že? Sad Tongue

RE: Návrhy na transparenty, hesla, písničky... - Sisa - 15. 5. 2012 13:29

Rád bych připomněl, že by VP (podle celkem obecný shody mezi koordinátory) měla být hlavně pozitivní, útoky si bude veřejnost ochotně vykládat osobně a urážlivě...

Admin ex machina: Žabomyší války o "sme" a "jsme" byly smazány a na toto téma bylo uvaleno embargo Big Grin /T.V.

RE: Návrhy na transparenty, hesla, písničky... - Sisa - 15. 5. 2012 13:38

Jinak souhlasím s Terkou co se týče "Doj si svoji mámu" - jako pokřik to nevidím, ale transparent by mohl naopak fungovat skvěle, tak jestli se toho xVEGANx pustí, držím palce Smile

Zatím mně subjektivně přijdou jako nejlepší:
- všem pevného zdraví bez živočišné stravy
- zažijte ten pocit, když sdílíte soucit
a něco by se určitě dalo vytlouct taky z rýmu "klece - nechce", ale současný verzi jako by něco chybělo.... ale jsem rád, že fórum slouží a že se zapojujete - DÍKY!!
Snad se do 2. 6. urodí ještě další (jak hesla, tak lidi Smile )

RE: Návrhy na transparenty, hesla, písničky... - Bára - 17. 5. 2012 16:13

Navrhuji viz obrázek.

Dále: Malé kotě mňau, mňau, nežer kotě mňau, mňau...
(dělám si legraci... jen ten obrázek Smile )

RE: Návrhy na transparenty, hesla, písničky... - Lee - 19. 5. 2012 18:02

draw animals with hearts není úplně špatnej nápad na takhle Heart akci

[Obrázky: drawinganimalswithheartsforpreschoolers.png]

RE: Návrhy na transparenty, hesla, písničky... - Sisa - 21. 5. 2012 13:37

(19. 5. 2012 18:02)Lee napsal(a):  draw animals with hearts není úplně špatnej nápad na takhle Heart akci

HeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeartHeart

RE: Návrhy na transparenty, hesla, písničky... - klarin3tt - 28. 5. 2012 14:46

Je pochod jen pro vegany, nebo se mohou zucastnit treba i “jen“ lakto vegetariani? Wink
Myslim, ze pokud chceme trosku premluvit masojedliky, at o tom alespon zacnou uvazovat, nemuzeme na ne skakat rovnou s dojenim matek a jezenim lidskych vajec Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
Nejhorsi je zabijeni zvirat kuli nejakym lidskym choutkam, at uz kuli jidlu, ci parade, to bych se snazila prezentovat jako nejvetsi problem a ne piti mleka.. Nemyslim to zle :}

RE: Návrhy na transparenty, hesla, písničky... - Bára - 28. 5. 2012 17:34

Pochod je rozhodně i pro vegetariány...
Produkce vajec a mléka je spojená s úplně stejnými podmínkami a zneužíváním jako produkce masa. Krávy a slepice trpí na stejných farmách a končí na stejných jatkách. Nikdo nedává ty miliony vyždímaných krav a slepic někam dožít, jsou zabity po pár letech v okamžiku, kdy přestanou být produktivní. Likvidována jsou navíc telata, bez nichž by krávy mléko netvořily, a kohoutci, kterých se rodí stejný počet jako samiček, ale pro masný ani vaječný průmysl nemají žádnou cenu, takže jsou hned po vylíhnutí vytříděni a udušeni nebo rozdrceni zaživa. Takže v tomto kontextu bohužel způsobuje konzumace mléka a vajec stejné utrpení, jako konzumace masa. Samozřejmě, že velká část lidí začíná vegetariánstvím, a je dobře, že si každý najde vlastní cestu. Musíme ale informovat o tom, že zvířata trpí stejnou mírou i pro vejce a pro mléko, a že na to nesmíme zapomínat. Každý si pak na základě informací najde vlastní způsob, jak se k situaci postavit. Vážíme si každého kroku.
Těšíme se na viděnou na pochodu : )

RE: Návrhy na transparenty, hesla, písničky... - Bára - 28. 5. 2012 17:36

Pokud tě to zajímá, více o podmínkách získávání mléka a vajec zde http://goveg.cz/